« Повернутися


Тема: Прописка для друга (Житлові питання)
Розміщено: 23 лип 2012 10:42


Alik
Зареєестровано: 23 лип 2012
Питання:
Доброго времени Вам суток уважаемые юристы.
Я бы хотел получить квалифицированную юридическую консультацию относительно "Прописки".
У меня есть друг которому необходима прописка. Сейчас он оформляет паспорт гражданина Украины. Но для того, чтобы ему оформили и выдали паспорт ему необходима прописка. Для меня важно понять какие последствия для меня лично будут если я ему дам свою прописку (место регистрации жительства). Я являюсь собственником квартиры, один прописан, и больше собственников нет. Может ли быть эта прописка временной? а самое главное могу ли я по собственному желанию и по первому же требованию его выписать со своей квартиры? Как оформляется мое согласие на прописку, а также как оформляется мое желание выписать его в будущем? в каких нормативно-правовых актах четко закреплено то, на что я прошу ответы?
Центр в Білій Церкві

м. Біла Церква, вул. Леваневського, 55

Зареєестровано: 01 січ 1970
Відповідь:
В чинному законодавстві поняття "Прописка" не існує. Є реєстрація за місцем проживання. Така реєстрація є лише фактом, підтверджуючим місцезнаходження особи і ніяким чином не може вплинути на володіння Вашою власною нерухомістю, право на яке документально підтверджено в установленому законодавством порядку.

У постанові Кабінету міністрів України від 28 липня 2004 р. N 985 « Про затвердження зразків документів, необхідних для реєстрації місця проживання в Україні» (з якою Ви можете ознайомитися на сайті http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/985-2004-п) наведений зразок заяви про реєстрацію місця проживання.
Заява про реєстрацію місця проживання повинна містити:
1) Підставу для реєстрації місця проживання заявника за зазначеною адресою (ордер, свідоцтво про право власності, договір найму(піднайму, оренди) або інші документи)
2) Згоду власника/співвласників житла або їх уповноважених органів, наймача та членів його сім'ї на реєстрацію місця проживання заявника у разі відсутності документів, зазначених як підстава для реєстрації/
Більш за все, що у Вашому випадку підставою реєстрації буде договір найму, що буде укладатися між Вами та Вашим знайомим. Даний договір укладається на певний термін (6 місяців, 1 рік тощо). Проте його можна розірвати достроково. Дане право закріплене частиною 3 статті 825 Цивільного кодексу України, відповідно до якої договір найму частини будинку, квартири, кімнати (частини кімнати) може бути розірваний на вимогу наймодавця у разі необхідності використання житла для проживання самого наймодавця та членів його сім'ї. Наймодавець повинен попередити наймача про розірвання договору не пізніше ніж за два місяці. Проте у разі незгоди наймача в мирному порядку достроково розірвати договір, наймодавцю необхідно буде звертатися з позовом до суду про розірвання такого договору та зняття з реєстраційного обліку.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі особистої заяви особи про зняття її з реєстраційного обліку, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.