Посилення правових можливостей бідних верств населення.

01.01.1970

 “Дієві юридичні права – це не розкіш, без якої можуть обійтися, а загальна необхідність. Виключення бідних верств населення із сфери діяльності закону – це не лише вражаюча несправедливість, це означає позбавлення їх можливості покращити своє життя, і є фактором, який стримує розвиток бідних країн”.

 

Доповідь Комісії ООН з

Посилення правових можливостей бідних верств населення

“Як зробити закон доступним для кожного” 2008 р.

 

У 2008 році ООН створює Комісію з посилення правових можливостей, до якої входять впливові державні діячі, політики, науковці світового рівня. Її очолили Мадлен Олбрайт та Ернандо де Сото. 

 

В ході своєї роботи Комісія дійшла висновку, що подолати глобальну бідність неможливо за рахунок суто “чистої благодійності” – прямої фінансової допомоги країнам, що розвиваються. Натомість, необхідно зміцнювати загальноприйняті механізми правового захисту та розширювати сферу їхнього застосування, тоді  зусилля людей з подолання бідності будуть більш ефективними.

 

Висновки Комісії, викладені у звіті “Як зробити закон доступним для всіх” були схвалені Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН “Посилення правових можливостей та викорінення бідності” від 5 березня 2009 року.

 

Згідно концепції “”Посилення правових можливостей бідних верств населення, є ряд фундаментальних прав, ефективне використання яких сприяє розвитку людського потенціалу:

 

- доступ до правосуддя гарантує людині право на справедливий та неупереджений суд, а також доступ до інформації про свої права.

 

- право власності є запорукою економічного розвитку людини, і захищає володіння власністю та можливість нею розпоряджатися.

 

- трудові права є фундаментальними для розвитку, оскільки найбільшим активом людини є її праця.

 

- свобода підприємництва – доступ до базових фінансових послуг та засобів правового захисту дають людині можливість започаткувати власну справу. Підприємницька активність як спосіб самореалізації є визначальною для економічного прогресу та розвитку суспільства


Правові потреби населення України | 04.10.2011

За підтримки Міжнародного Фонду "Відродження" та Правової Ініціативи Відкритого Суспільства (Будапешт) Харківський Інститут Соціальних Досліджень провів дослідження "Рівень використання правових можливостей населенням України: доступінсть та ефективність правових послуг".